PhysioAssist

Technologie Simeox nabízí zdravotnickým pracovníkům a jejich pacientům, kteří trpí obstrukčními plicními chorobami, řešení pro odhleňování během jejich respirační terapie. Vibrační signál, který je generovaný přístrojem, stimuluje strukturu hlenu tak, aby mohl být transportován z těla ven. Aplikované krátké signály nízkého tlaku během exspirace umožnují transport hlenu z periférií plic do centrální části.


Určení

Přístroj Simeox slouží k aktivaci hlenu především v dolní části plic. Hlen je pomocí speciálního signálu přeměněn do kapalnější formy, mobilizován a vypuzován ven. Léčba probíhá prostřednictvím jednotlivých terapií s fyzioterapeutem. Simeox je určen primárně pro pacienty s cystickou fibrózou, chronickou obstrukční plicní nemocí (CHOPN) , astmatem a bronchospasmem.

Výhody

  • účinné odhleňování i z periférií plic
  • signál stimulující viskozitu hlenu
  • aplikace signálu během celé exspirační fáze
  • nedochází k bronchiálnímu kolapsu

Software

Součástí je tablet se speciálním softwarem, který vizualizuje průběh terapie a celkové výsledky léčby. Díky tomu má pacient přehled o průběhu a je motivován k postupu. Data lze zpětně analyzovat a zjišťovat pokroky v léčbě.

Technologie RATRAC® Simeox

Simeox je výsledkem několikaletého výzkumného a vývojového partnerství s CNRS a CRCM (Centrem pro zdroje a kompetence pro cystickou fibrózu) Hôpital Nord v Marseille. Výzkumný program Physio-Assist byl věnován studiu bronchiálního hlenu a pomohl vyvinout technologii RATRAC® Simeox, která se nachází v zařízení.

Technická data
rozměry (v x š x h) 174 mm x 215,5 mm x 278 mm
hmotnost 4,6 kg
Sety pro pacienta (balení obsahuje hadici s filtrem a potřebný počet náustků)
TUB03 10 setů / po 3 terapiích
TUB10 10 setů / po 10 terapiích
TUB25 10 setů / po 25 terapiích
TUB50 10 setů / po 50 terapiích